Akademia Młodego Kucharza” Półkolonie

Home  >>  Akademia Młodego Kucharza” Półkolonie

Oferta dla osób organizujących półkolonie dla dzieci i młodzieży w Rzeszowie

Grupa 6- 12 latków  Początkująca od Lipca   2018  zapisy!!!!!

Dzieci nauczą się przygotowywać nie tylko pyszne, ale też zdrowe przekąski, świetnie nadające się na drugie śniadanie do szkoły. Między innymi zobaczą, jak zrobić wyjątkowe ciasteczka z naparem z afrykańskiej herbaty rooibos.

Podczas gotowania nie zabraknie miłej atmosfery, zagadek i ciekawostek kulinarnych, smakowania nowych składników i próbowania oryginalnych przypraw. A po zajęciach każde z dzieci będzie mogło spałaszować samodzielnie przygotowane smakołyki. Otrzymają też przepisy z recepturą ciasteczek, aby dzieci mogły w domu powtórzyć swoje pyszne dzieło.

Na praktyczne zajęcia gotowania mogą się zapisywać dzieci w różnym wieku, dołączając do swojej grupy wiekowej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, popołudniami, ale też i po indywidualnym ustaleniu godzin. Nauka praktycznego gotowania ułatwia dzieciom nabycie cennych umiejętności kulinarnych przydatnych przez całe życie.

Program zajęć dostosowany jest o poszczególnych grup wiekowych:

Program dla przedszkolaków

W grupie Mały Kucharz (6 lat) przedszkolaki chętnie uczą się rozpoznawać rozmaite smaki, próbują przypraw, poznają zapachy i rozwiązują zagadki kulinarne. Praktyczne zajęcia, podczas których dzieci przyrządzają określone danie, są także doskonałą okazją do liczenia i odmierzania składników, nazywania kolorów i kształtów czy pierwszych samodzielnych prób przygotowywania całych posiłków od początku do końca. Na koniec zajęć wszystkie dzieci zasiadają wspólnie do stołu, aby zjeść przygotowaną przez siebie potrawę.

Program dla dzieci szkolnych

Podczas praktycznych zajęć w grupie Młody Kucharz (7-10 lat) oraz Młody Szef Kuchni (11-15 lat) adepci sztuki kulinarnej uczą się przygotowywać zróżnicowane dania włącznie z pierwszymi próbami obróbki mięsa czy ryb. Eksperymentują i próbują tworzyć własne kompozycje smakowe, posługując się różnymi kuchennymi akcesoriami, a także wykorzystując techniki sprawnego, ale bezpiecznego siekania, krojenia i wiele innych umiejętności ułatwiających kucharzom pracę. Uczą się też samodzielnie interpretować przepisy z książek kucharskich, jak również poznają zasady łączenia składników i przypraw.

Do wybranej grupy można dołączyć na cykliczne zajęcia bądź jednorazowe, pod warunkiem wolnych miejsc.

Najczęściej wybierana opcja z oferty warsztatowej dla dzieci to: 

Pizza

Makarony

Desery

 

Filozofia działania
Inspiracją do założenia Buona Akademia Italiana – Młodego Kucharza była obserwacja dzieci, które uwielbiają zabawy w kuchni i bardzo często garną się do pomocy podczas gotowania. Często jednak na co dzień nie ma na tyle czasu, aby im pozwolić na swobodę podczas gotowania, bo najczęściej jest przy tym sporo zamieszania i oczywiście dużo sprzątania.
Dlatego stworzyliśmy miejsce kolorowe i bezpieczne, w którym wszelkie kulinarne szaleństwa są dozwolone, a dzieci mają pełną swobodę w tworzeniu własnych potraw pod czujnym okiem nauczycieli-kucharzy. Chcemy sprawić, aby dziecięce zabawy w kuchni przerodziły się w prawdziwą pasję do urozmaiconego i zdrowego gotowania w dorosłym życiu. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie dzieci i młodzież w proces przygotowywania posiłków oraz pokazanie jak różnorodne potrawy i smaki mogą wyczarować, przyczyni się do wychowania pokolenia zdrowych, pełnych energii młodych ludzi, a w przyszłości świadomych rodziców.
Drodzy Rodzice!

Pamiętajcie, że edukacja kulinarna Waszych dzieci to szansa

na ich zdrowe odżywianie się przez całe życie
Chcemy, aby dzieci od najmłodszych lat uczyły się, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jak łatwo można, samodzielnie bądź z pomocą najbliższych, przygotować prawdziwą ucztę dla podniebienia. Mamy nadzieję, że uczestnicy naszych zajęć będą wracali do domu z głowami pełnymi pomysłów na pyszne potrawy i zachęcą całe swoje rodziny do wspólnego gotowania, świetnie się przy tym bawiąc i porządkując zdobytą wiedzę. Jesteśmy przekonani, że zarówno czas spędzony na gotowaniu z rówieśnikami, jak i ten w domu podczas rodzinnego przygotowywania smakołyków będzie cudownym wspomnieniem na długie lata, a ponadto wyposaży dzieci w cenne umiejętności i doświadczenia w dorosłym życiu.

Na zajęciach w Akademii Młodego Kucharza każde dziecko:
dowie się, jak zdrowo się odżywiać,
nauczy się dobrych manier i reguł savoir-vivre’u,
pozna zasady higieny i bezpieczeństwa w kuchni,
będzie kreatywnie myśleć i ćwiczyć wyobraźnię,
nabierze odwagi i pewności siebie, pracując samodzielnie i w zespole,
„odwiedzi” kraje całego świata oraz pozna ich kulinarne tradycje i zwyczaje,
rozszerzy swoje wiadomości z matematyki, historii, geografii i paru innych dziedzin,
będzie eksperymentować, uczyć się interpretować przepisy, ale też odchodzić od nich i tworzyć własne kompozycje smakowe.
A wszystko to w trakcie absolutnie wyjątkowych zajęć kulinarnych w kolorowej i bezpiecznej kuchni, stworzonej przede wszystkim z myślą o dzieciach zarówno tych najmłodszych, jak i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, wkraczającej pomału w dorosłe życie.

 

Cennik zajęć 
Karnety na regularne zajęcia

W ciągu jednego roku każde zajęcia w Akademii Młodego Kucharza są niepowtarzalne i oryginalne. Są one dostosowywane do pór roku i wszelkiego rodzaju świąt. Zajęcia w grupie wiekowej 6 lat trwają 1 godzinę zegarową, a zajęcia dla dzieci z pozostałych grup wiekowych trwają 1,5 godziny (2 godz. lekcyjne) i odbywają się raz w tygodniu.
Opłata za karnet 4 tygodniowy  na regularne zajęcia w grupie Mały Kucharz (6 lat) wynosi 150 zł, a w grupach Młody Kucharz (7-9 lat) i Młody Szef Kuchni (10 i więcej lat) – 180 zł, i obejmują 
udział w 4 zajęciach kursu gotowania,
zakup wszystkich niezbędnych składników,
woda dla uczestników, dostępna w trakcie zajęć,
karty z przepisami do ćwiczeń w domu.
Warunkiem rezerwacji miejsca na regularne zajęcia w wybranej grupie jest zgłoszenie uczestnictwa i wpłata pełnej kwoty na rachunek bankowy

77 1320 1537 2544 2001 3000 0001  
Zajęcia jednorazowe
W miarę wolnych miejsc dzieci mogą uczestniczyć także jednorazowo w zajęciach. Jedna godzina zajęć w grupie wiekowej 6 lat kosztuje 50 zł, a w pozostałych grupach – 70 zł. Cena obejmuje także zakup wszystkich niezbędnych do gotowania składników.

Warsztaty dla Półkolonii są ustalane indywidualnie w zależności od rodzaju Warsztatów 

średni koszt od 25-35 zł z wyżywieniem 

Stroje Kucharskie Zapewniamy My Jako Akademia Młodego Kucharza 
Warunkiem rezerwacji miejsca na zajęcia jednorazowe jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa i wpłata pełnej kwoty na rachunek bankowy.
 rezerwacja miejsc telefonicznie pod numerem +48504 163 299   lub mailowo na adres: buona.akademiaitaliana@onet.pl 

Zrealizowane Zajęcia znajdziecie Tutaj::

 

Powiązane zdjęcia:

Facebook

Loading...