Warsztaty Kulinarne dla Szkół i Przedszkoli

Home  >>  Warsztaty Kulinarne dla Szkół i Przedszkoli

Buona Akademia Italiana prowadzi  grupowe warsztaty kulinarne zorganizowane z programem  

„Owoce w szkole”. Projekt ten realizowany w szkołach już  od kilku lat ma zachęcić dzieci do spożywania większych ilości owoców i warzyw, a tym samym przyczynić się do ukształtowania dobrych nawyków żywieniowych, które będą utrzymywały się również w późniejszych latach życia. Zajęcia promujące zdrowe odżywianie prowadzone są  przez wykwalifikowanego  kucharza i jednocześnie pedagoga  z restauracji „La Famiglia ” z Rzeszowa . W warsztatach uczestniczyć mogą  uczniowie klas drugich i trzecich wraz z wychowawcami jak i inne placówki edukacyjne, np.: przedszkola.

W pierwszej części prowadzący przy  bogato zastawionym w zdrowe produkty stole zapoznaje dzieci z korzyściami wynikającymi ze spożywania warzyw i owoców. Poprzez krzyżówki, rebusy i zagadki przybliża  wiadomości na temat witamin i innych składników w nich występujących. Wykorzystując zmysły smaku, dotyku i węchu dzieci będą rozpoznawały i nazywały warzywa i owoce. Chętnych do udziału w warsztatach  jest  bardzo wielu, gdyż  atmosfera radości podczas warsztatów nie zanika.

W następnym etapie zajęć uczniowie aktywnie uczestniczą  w przygotowaniu kanapek, sałatek owocowo-warzywnych i dań włoskich z zastosowaniem świeżych warzyw . Produkty i zastawa stołowa potrzebne do wykonania zostają  zapewnione przez organizatorów. Dzieci z radością i wielkim zaangażowaniem pracują  w grupach przygotowując posiłki. Są one kolorowe, estetycznie wykonane i ładnie podane. Na zakończenie wszyscy z ogromnym apetytem degustują przygotowane smakołyki, które są  smaczniejsze niż zwykle, bo sporządzone własnoręcznie.

Uczniowie i nauczyciele angażują się z  organizatorem  za przeprowadzenie tak ciekawych zajęć i zawsze polecają i zapraszają ponownie.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu  tel 510-965-386

Powiązane zdjęcia:

Facebook

Loading...