„Zaprojektuj swoje śniadanie”.

Home  >>  „Zaprojektuj swoje śniadanie”.

Śniadanie nie musi być nudne. Przekonają się o tym uczestnicy bezpłatnych warsztatów kulinarnych w Rzeszowie 8 listopada w Restauracji w La Famiglia , dzieci zaprojektują swoje kanapki w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”. Celem programu jest promowanie zasad zdrowego odżywiania.

Jaki jest główny cel programu edukacyjnego „Śniadaniowa Klasa”?

Celem programu „Śniadaniowa Klasa” jest promowanie zasad zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania (w tym drugiego śniadania), jako podstawowego posiłku w ciągu dnia. Akcja dodatkowo ma na celu edukację uczniów i ich rodziców, jak odpowiednio zbilansować produkty, by drugie śniadanie było zdrowe i pożywne. Akcja jest częścią prowadzonych od 2015 roku działań edukacyjnych „Śniadaniowa Klasa” – uczymy zasad prawidłowego odżywiania.

Jak wygląda program Śniadaniowej Klasy”?

Składa się z kilku elementów, w tym m.in. konkursu „Śniadaniowa Klasa” dla uczniów klas II-III szkół podstawowych, konkursu dla rodziców „Śniadanie się opłaca”, konkursu „Śniadaniowa Klasa Dorosłych”. Na różnych poziomach wiekowych staramy się edukować na czym polega prawidłowe odżywianie. Tworzymy między innymi: dekalog zdrowego odżywiania oraz gotowe scenariusze lekcji dla nauczycieli dotyczących prawidłowego odżywiania. „Śniadanie się opłaca” wszystkim, bo program obejmuje także organizację warsztatów dla dzieci (plastycznych, teatralnych, muzycznych), których celem jest rozwinięcie różnych zdolności u najmłodszych: kreatywności oraz pasji. Warsztaty mają spełniać funkcję dodatkowych zajęć pozalekcyjnych, o które często trudno w mniejszych miastach i miasteczkach. Organizatorzy „Śniadaniowej Klasy” nie zapominają o dorosłych, którym zaproponują spotkania z dietetykami i lekarzami podczas warsztatów. Tam również rodzice dowiedzą się dlaczego „Śniadanie się opłaca

Wszelkie informacje pod 504-163-299

Powiązane zdjęcia:

Facebook

Loading...